hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

5 spôsobov, ako zlepšiť zvukovú izoláciu v byte

dátum pridania: 30.03.20-07:11

Hluk spôsobuje nepokoj a neschopnosť sústrediť sa. Preto je dobré, ak je váš interiér od vonkajších zvukov izolovaný. Ako? V minulosti sa na tento účel, možno aj z úsporných dôvodov, používali koberce na podlahách a stene. Teraz máte však na zvukovú izoláciu bytu možností oveľa viac.

Poďte sa spolu s nami na tie najlepšie a najúčinnejšie pozrieť.

zvukova izolacia ruzomberok

1. Vymeňte okná a dvere

Okná s dvojitým zasklením pomôžu zbaviť sa hluku z ulice asi najlepšie. Vyberte si dvojité alebo dokonca trojité. Upozorňujeme, že z hľadiska zvukovej izolácie je lepšie, ak vnútorné sklo v trojskle nie je presne uprostred. 

Gumové tesnenia by mali dobre priliehať a nemali by byť poškodené. Husté záclony tiež dobre absorbujú zvuky. Aj masívne vstupné dvere pomôžu odstrániť hluk z vchodu. Nezabudnite po obvode utesniť aj prah.

2. Utesnite steny

Starostlivo skontrolujte každú stenu. Aj malé praskliny sa musia opraviť. Špecialisti odporúčajú uzavrieť medzeru v tehlovej stene pomocou montážnej peny a potom ju opraviť. Utesnite malú prasklinu v omietke sklenenou tapetou a prikryte tmelom. Veľmi často sa na izolovanie a ako podklad pod izolačné dosky používa aj špeciálna Hobra.

Sadrokartónové dosky sa tiež odporúča izolovať. Najlepší účinok na izolovanie stien majú viacvrstvové štruktúry. Napríklad, keď remeselníci inštalujú kovový rám, naplnia ho minerálnou akustickou vatou a opláštia ju sadrokartónom. 

Univerzálnou akustickou penou sa ale týmto starostiam a konštrukčne náročným úpravám vyhnete.

3. Urobte dobrý poter podlahy

Práve cez podlahu sa k vám dostáva pomerne veľké percento hluku od susedov. Preto si spolu s novým dizajnom podlahy vyberte aj dobrú kročajovú izoláciu pod samotné dosky. Každá jedna vrstva znamená väčší úspech. 

4. Nezabudnite na strop

Hluk susedov môžete tlmiť aj zhora, ak na strop inštalujete niekoľko mäkkých zvukovo izolačných stropných kaziet z kvalitných materiálov, efekt sa určite dostaví. V skutočnosti to funguje rovnako ako pri izolácii stien, s tým, že tu sa musia použiť ľahšie formy izolačných substancií.

5. Nezabudnite na zásuvky a radiátory

Veľmi často preniká hluk do vášho interiéru aj cez zásuvky a iné otvory, cez ktoré vedú dôležité konštrukčné prvky vykurovacích alebo iných systémov. Preto sa oplatí myslieť na každý jeden detail a zvážiť vhodné materiály s tým najlepším efektom. Aj nadmerný hluk od susedov alebo z ulice môže narobiť veľkú neplechu.

Zdroj obrázka: Andrey_Popov/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!