hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Aké osvetlenie vybrať do kancelárie?

dátum pridania: 24.09.20-18:07

Osvetlenie do kancelárie by malo byť tvorené kombináciou viacerých svietidiel. Výber správneho osvetlenia určite nepodceňujete, pretože má vplyv na koncentráciu a teda aj prácu. Vhodným aj úsporným riešením je LED osvetlenie.

Začnite hlavným osvetlením

Za hlavné osvetlenie sa považujú stropné svietidlá, ktoré by mali dostatočne osvetľovať celú miestnosť. Pre každý priestor sa dá nájsť optimálne riešenie, ktoré bude spĺňať nároky na dobré osvetlenie v kancelárii. Svetlá by nemali oslňovať a byť rozmiestnené rovnomerne, aby sa nestriedali viac a menej osvetlené zóny. 

osvetlenie do kancelarie ruzomberok

Dôležitá je samozrejme aj farba svetla. Keďže v kancelárii sa potrebujeme sústrediť na prácu a byť bdelý, najvhodnejšie je studené biele alebo neutrálne svetlo. To znamená, že zdroj svetla by mal mať aspoň 4 000 Kelvinov. Táto farba svetla neunavuje oči a nemusia si privyknúť na prirodzené denné svetlo napríklad pri pohľade z okna. Teplejšie tóny sa uprednostňujú pri oddychu, preto sa odporúčajú na doma.    

Lampa na pracovný stôl

V každej miestnosti je potrebné použiť viac typov svietidiel. Výnimkou nie je ani kancelária, v ktorej by ste mali okrem centrálneho osvetlenia zabezpečiť aj stolnú lampu na každý pracovný stôl. Lampa by mala mať nepriehľadné tienidlo, aby neoslňovala ostaných, svetelný zdroj by určite nemal vyčnievať mimo tienidla. 

Lampa by mala stôl alebo pracovnú plochu vo všeobecnosti ožarovať z výšky 40 - 50 cm, pričom uhol dopadu by mal byť 60 - 70°. Aj preto by mala byť lampa nastaviteľná. LED osvetlenie môže mať stolné svietidlo aj stropnice. Ide o energeticky úsporné riešenie, ktoré je dnes bežnou súčasťou administratívnych objektov, ale aj domácností. Okrem toho, že šetrí peniaze, šetrí aj životné prostredie, nevyžaruje teplo ani ultrafialové či infračervené žiarenie.  

Zdroj obrázka:zhu difeng/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!