hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako pomocou moderných schodov zefektívniť priestor na bývanie a zvýšiť interiérové pohodlie

dátum pridania: 25.02.21-21:46

Kompaktné schodiská do druhého poschodia môžu ušetriť maximum využiteľného priestoru. Výrobky s malými rozmermi sú užitočné v chatových budovách, vidieckych domoch, podkroviach. Existencia rôznych dizajnových riešení vám navyše umožňuje vybrať si model, ktorý spĺňa všetky podmienky

Schody v dome, byte, kancelárii alebo inej miestnosti sú nielen funkčnou súčasťou miestnosti, ale aj dôležitým interiérovým detailom. Preto je dôležitá nielen pevnosť a pohodlie schodiska, ale aj jeho vzhľad.
Zatiaľ čo vnútorné prvky schodov vykonávajú hlavne praktickú funkciu, vonkajšie prvky schodov dopĺňajú interiér a majú estetický význam.
Vyberte si správny materiál
Tých je hneď niekoľko, no stále najobľúbenejšie je pevné drevené schodisko. Prečo? Drevené schodisko vytvorí v dome zvláštne teplo a pohodlie. Pôsobí príjemne nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Drevo sa navyše veľmi dobre kombinuje s inými materiálmi a veľmi dlho vydrží a neznehodnotí sa.
Rovnako to platí samozrejme aj pri kove a kameni alebo betóne. Krásne mlynárske schody však ľudia milujú najviac.
Dizajn
Dizajn každého moderného schodiska musí zodpovedať trom základným princípom - spoľahlivosti, bezpečnosti a pohodliu. Aj tu preto zohráva veľmi dôležitú úlohu materiál. Treba však myslieť na celkový štýl interiéru, aby v ňom nové schody nepôsobili zle.
Bezpečnosť
Nemenej dôležitou vlastnosťou schodov je ich bezpečnosť, pretože prepájajú priestor do výšky a pád z nich by mohol byť až smrteľný. Zábradlie však nie je jediný prvok bezpečnosti. Treba myslieť aj na povrchovú úpravu, aby ste sa nešmykli a nespadli. Dbať sa oplatí aj na dostatočne dobré osvetlenie schodov, ich veľkosť a správnu výšku.
Čím lepšie si všetko premyslíte a prekonzultujete svoje požiadavky s odborníkom, tým viac komfortu a pohodlia môžete od schodov očakávať.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!