hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako prežiť leto bez dovolenky?

dátum pridania: 27.07.20-06:30

Máte toho v práci naozaj veľa? Sú niektoré pracovné úlohy nad vaše sily a schopnosti, no východisko nemáte? Riešením je dovolenka, pretože stres a únava vás môžu veľmi rýchlo pripútať na nemocničné lôžko. V súčasnej situácii sa ale mnohí z nás s dovolenkou museli, pre obavy o svoje zdravie, rozlúčiť. Ako si teda odpočinúť?

Dlhodobý chronický stres môže prispieť k rozvoju a progresii fyzických aj duševných chorôb. Najčastejšie prispieva k „zlyhaniu“ najslabších systémov a orgánov tela.

relax cez leto ruzomberok

Hypertenzia, ischemická choroba srdca, bronchiálna astma, peptická vredová choroba - nie je to úplný zoznam chorôb, ktorých vývoj môže byť urýchlený závažným alebo dlhotrvajúcim stresom. Nezabudnite na vážne duševné problémy - ako sú úzkosť, neurotické alebo depresívne poruchy, ktoré tiež významne znižujú kvalitu života človeka.

Pobyt v prírode vás stresu zbaví okamžite

Odpočinok môže pôsobenie stresu eliminovať na minimum, pretože sa upokojíte a na zlé veci toľko nemyslíte. Ideálna v tomto smere je aj zmena prostredia, ktorú sa ale tento rok mnohí z nás rozhodli preložiť na budúci rok. 

To však neznamená, že vaše nové dámske plavky ostanú ležať v skrini. Aj u nás máme obrovské množstvo vodných nádrží, rekreačných oblastí, kúpalísk a bazénov. Ich výhodou je, že mnohé z nich sa nachádzajú priamo v prírode, ktorá lieči. Nezabudnite si preto vybrať svoju obľúbenú oblasť a odpočiňte si v pohodlí a bezpečí domova. Ušetríte na letenke a čase, ktorým by ste si svoje voľno len zbytočne skrátili. 

Využite na relax svoju záhradu

Možno je to zároveň dobrá príležitosť, ako ju dať konečne do poriadku a premeniť na oázu pokoja. Stačí vyčistiť a pohrabať trávnik, kúpiť si zopár pestrofarebných kvietkov, pergolu, altánok alebo slnečník a lacný nafukovací bazén. 

O atmosféru trópov sa postarajú letné horúčavy a chutný drink, ktorý si môžete pripraviť z domácich byliniek. Oblečte si pohodlné letné šaty, pozvite blízkych a priateľov a zdieľajte svoje pohodlie a komfort s nimi. 

Aj toto je dobrý spôsob, ako zabudnúť na starosti, prácu a problémy okolo seba. Vyskúšajte. 

Zdroj obrázka:Dora Zett/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!