hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Dajte sa do poriadku s jednou lyžicou medu denne

dátum pridania: 25.02.21-21:42

Med obsahuje antioxidanty, ktoré zabraňujú oxidácii buniek, vitamíny a fruktózu, ktoré slúžia ako zdroj energie. V dnešnej dobe je prísun týchto látok pre nás veľmi dôležitý, pretože imunita a zdravie sú ohrozené.

K zlepšeniu vášho stavu a lepšej kondícii vám pritom stačí jeden malý „zázrak“ z prírody. Kvalitný med s tými najlepšími vlastnosťami.
Veľký zdroj vitamínov
Liečivé vlastnosti medu sú dané jeho chemickým zložením. 75-80 % tohto produktu tvoria sacharidy. Obsahuje tiež vitamíny A, C, E, K a B, organické kyseliny, enzýmy, minerálne soli ako železo, meď, draslík, sodík, horčík, fosfor, jód a ďalšie látky užitočné pre ľudský organizmus.
Ak vám teda tieto látky chýbajú, alebo ich nechcete dopĺňať prostredníctvom škodlivej chémie v podobe tabletiek, dajte si lyžicu pravého manuka medu denne a uvidíte, že vás postaví na nohy a ochráni pred množstvom ochorení.
Chutí a dá sa začleniť do každodennej stravy
Použitie medu je užitočné nielen pre tých, ktorí sa chcú zbaviť choroby, ale aj pre zdravých ľudí - na prevenciu rôznych chorôb a na posilnenie imunitného systému. Tento „liek“ chutí dobre a dá sa začleniť do vašej každodennej stravy pridaním do rôznych jedál. Pre organizmus je obzvlášť prospešná kombinácia medu s orechmi a obilninami, tvarohom a sušeným ovocím. Tak ich všetky  vyskúšajte.
Lieči zápal
Med má protizápalové, silné baktericídne a antivírusové vlastnosti, je schopný potlačiť rôzne patogénne mikroorganizmy vrátane stafylokokov a streptokokov. To umožňuje jeho použitie pri liečbe mnohých chorôb - od angíny a chrípky po zápal pľúc a pľúcnu tuberkulózu. Med sa ale môže použiť aj na opary, afty, kožné choroby, popáleniny a iné ochorenia.
Treba si ale vybrať tú najvyššiu kvalitu a „užívať“ ho pravidelne v primeranom množstve.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!