hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Jednoduchý spôsob zníženia škodlivých emisií a zvýšenia výkonu motora

dátum pridania: 27.07.20-06:16

Zavedenie nových environmentálnych noriem núti výrobcov automobilov hľadať nové spôsoby znižovania škodlivých emisií. Práve automobilový priemysel a osobné autá sú veľkým zdrojom, ktorý do nášho ovzdušia emituje škodlivé a často aj rakovinotvorné látky z výfukových plynov.

Zmierniť dopad tohto priemyslu, bez toho, aby ste sa nemuseli v ničom obmedzovať a zvýšiť pritom výkon motora je možné inštaláciou DPF filtrov a ich pravidelným čistením. 

cistenie filtrov

Ako filter funguje?

Konštrukcia filtra tuhých znečisťujúcich látok je kovový valec s keramickou žiaruvzdornou matricou vo vnútri, ktorá je potiahnutá špeciálnym katalyzátorom a pozostáva z mnohých kanálov. Tieto kanáliky majú pórovitú štruktúru a pôsobia ako čističky zachytávajúce jemné častice sadzí. Vo vozidle je filter umiestnený za výfukovým potrubím. Častice sadzí sa usadia na stenách matrice a katalyzátor oxiduje nespálené uhľovodíky a neutralizuje oxid uhoľnatý.

Nezabudnite dať filter raz za čas vyčistiť

Dokonalé funkcie filtra nie sú ale stále a občas je nutné toto zariadenie vymeniť za nové. Nakoľko je to ale pre mnohých vodičov ďalší náklad, rozhodujú sa pre jeho jednoduché ekologické čistenie.

Na jeho nutnosť vás upozorní kontrolka na palubnej doske. Spôsob čistenia spočíva v detailnom rozobraní celého filtra, vyčistení a výmene najviac poškodených častí. Vykonaná regenerácia DPF filtra je omnoho lacnejšia a pomerne rýchla, samozrejme, najlepšie len v rukách odborníkov. Filter bude zase čistý a plne funkčný, v niektorých prípadoch sa týmto procesom dá dokonca zvýšiť aj výkon motora. 

A ak potrebujete svoj filter vyčistiť na zariadeniach, ktoré sú metrologicky overené a testované, aj vy, neváhajte osloviť dpfpro.sk

Zdroj obrázka:Alraun/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!