hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

NÁBYTOK A BÝVANIE 2015 10.-15.03. 2015

dátum pridania: 27.02.15-14:10

Nenechajte si ujsť 25. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry.

Každoročne v marci prináša najnovšie trendy. Je zdrojom inšpirácie už 24 rokov. Láka obchodníkov, architektov, novinárov i laickú verejnosť. Informatívnym aj inšpiratívnym spôsobom sa tu vystavujú nové produkty, nové materiály, nové trendy, nové technologické riešenia a poznatky. Významné aj začínajúce slovenské a české firmy predstavujú svoju produkciu, ktorú konfrontujú s inými zahraničnými vystavujúcimi firmami, ale aj s konečným zákazníkom. Získavajú sa nové kontakty a potvrdzujú staré.
Veľtrh nábytku v Nitre je už 25 rokov vyhľadávaným symbolom začiatku jari pre každého účastníka, ale aj významným impulzom pre rozbeh nábytkárskej obchodnej sezóny na Slovensku. Veľtrh nadväzuje na svoje predchádzajúce úspešné ročníky a bude nepochybne lahôdkou pre milovníkov krásy, dizajnu, architektúry, útulného domova a bytových doplnkov. Nosné témy tohtoročnej nábytkárskej prehliadky budú „Nábytok a bytové doplnky pre zdravé bývanie“ s dôrazom na ekológiu a bývanie, alternatívne zdroje tradičných energií, ďalej na dizajn a architektúru v nábytku, a tiež ekologické drevené stavby. Podtitul, resp. témy nadväzujú na najväčšie nábytkárske veľtrhy, v Kolíne nad Rýnom a v Miláne. Nitriansky veľtrh nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry je rozšírený aj o komodity drevostavieb. Pohľad na bývanie v stredoeurópskom regióne bude najmä o tendenciách na Slovensku a v Českej republike. Obchodníci predstavia úroveň výroby a dizajnu v susedných aj vzdialenejších krajinách.

FÓRUM DIZAJNU – STARÉ A NOVÉ PODOBY DREVA
Prvoradým cieľom Fóra dizajnu je podporiť autorský dizajn, jeho tvorcov – dizajnérov, ale aj kvalitnú domácu sériovú produkciu. Špeciálny priestor vytvára Fórum dizajnu pre mladých autorov a študentov škôl, ktoré sa programovo venujú dizajnu nábytku. Všetky doterajšie ročníky boli nositeľmi konkrétnej idey. V rámci
18. ročníka slovenskí dizajnéri predstavia svoje diela na tému „Staré a nové podoby dreva“. Súčasná doba poskytuje dizajnérom aj výrobcom rôzne druhy materiálov a technologických možností ich spracovania. Táto skutočnosť sa odráža aj na ich využití v interiéroch a exteriéroch. Práve kombinácie materiálov uplatnené pri návrhoch a výrobe nábytku i bytových doplnkov môžu ozvláštniť bytové aj verejné priestory, vyvolávať u užívateľov nové pocity a sprostredkovať im nové zážitky. Ďalším z cieľov Fóra dizajnu 2015 je zaujímavé spojenie základnej vlastnosti nábytku, a teda účelu, s recyklovanými materiálmi. Recyklácia je stále jedným zo silných prúdov v dizajne a špeciálne v oblasti interiérových prvkov. Drevo má na Slovensku silnú tradíciu, ale výstava chce upriamiť pozornosť na to, že aj k tomuto materiálu sa treba chovať s úctou a šetriť ho. Dizajnéri predstavia najmä nábytok, interiérové prvky a doplnky, ktoré vznikli kombináciou už použitých drevených
predmetov. Formou výrobkov, prototypov a modelov vytvoria aj nový funkčný nábytok a interiérové objekty z recyklovaného materiálu.

SALÓN DREVOSTAVIEB
Najväčšia medzinárodná prehliadka moderných drevostavieb v strednej Európe. Výstava Salón drevostavieb 2015 je 10. jubilejný ročník česko-slovenského projektu, ktorého cieľom je propagovať ekologickú výstavbu a predstavovať vybrané moderné drevostavby vytvorené architektmi a realizované v SR a ČR v uplynulom roku. Na prehliadku vyberajú kurátori – architekti Ľubica Fábri (SR) a Pavel Horák (ČR) drevostavby, výnimočné konceptom, konštrukciou či filozofiou. Súčasťou výstavy sú aj diela pozvaných hostí z iných krajín Európy – v roku 2015 ide o stavby architektov z Belgicka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Nórska. Spolu predstavuje výstava 47 pôvabných drevostavieb rôznych typológií – od rodinných domov a chát cez verejné stavby až po objekty v krajine a exteriérové úpravy. K výstave bol vydaný katalóg – Ročenka drevostavieb 2014, v ktorom sú zachytené všetky drevostavby predstavené na výstave.
 

 Video z otvorenia výstavy


Media galéria
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!