hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Pravidelný servis vozidla - čo všetko môže odhaliť?

dátum pridania: 28.09.20-18:11

Každé auto si vyžaduje pravidelný servis, pričom nejde iba o výmenu oleja, filtrov a doplnenia prevádzkových kvapalín. Skontrolovať by sa mal aj celkový technický stav vozidla, pretože všetky súčiastky majú určitú životnosť. Odhaliť sa tak môže aj potreba vymeniť tlmiče, rozvody, brzdové kotúče alebo iné časti.

Ako často chodiť do servisu?

Pokiaľ ide o pravidelný servis, teda výmenu oleja a filtrov, mal by sa absolvovať aspoň raz do roka. Motorový olej by sa mal meniť každých 10 000 - 15 000 km, ak za rok najazdíte nemej platí, že servis treba aspoň raz ročne. Olej totiž podlieha oxidácii aj keď jazdíte podstatne menej a je potrebné ho meniť. V prípade použitia syntetického oleja sa dá interval predĺžiť až na 20 000 najazdených km. 

spolahlivy autoservis ruzomberok

Filtre, teda kabínový, olejový a palivový, sa zvyknú meniť pri pravidelnom servise s výmenou oleja. Pokiaľ ale cítite v aute zápach a zahmlievajú sa vám okná, možno je už čas na nový kabínový filter. Návšteva servisu môže okrem tejto bežnej údržby zahŕňať aj výmenu opotrebovaných častí ako sú rozvody či brzdové kotúče alebo aj prezutie sezónnych pneumatík.  Snažte sa servis naplánovať tak, aby ste jednou návštevou vybavili všetko, čo sa dá a čo je potrebné.    

Kompletná kontrola vozidla

Pri kontrole technického stavu vozidla môžu byť odhalené aj skryté závady, o ktorých ste nevedeli, a pritom môžu neskôr spôsobiť problémy. Kontrola podvozku môže ukázať poškodenie častí podvozku, čapov riadenia, ložísk, problém môžu byť aj tlmiče, resp. netesnosti sústavy. V takom prípade býva zvykom, že vás servis kontaktuje aj s cenovou ponukou na výmenu alebo opravu. 

Pravidelný servis aj oprava sa tak dajú zvládnuť jednou návštevou. Samozrejme môžete si nechať úkon naceniť aj v inom servise. Opravy alebo výmenu by ste ale nemali dlho odkladať, pretože škody a teda aj náklady môžu byť nakoniec podstatne vyššie. 

Zdroj obrázka:  Memory Stockphoto/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!