hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Prečo je vo vašom byte zima? Poznáme dôvody a riešenia

dátum pridania: 30.03.20-07:17

Napriek tomu, že sa pomaly otepľuje, máte vo vašom byte alebo dome stále pomerne chladno? Izolovať interiér pred chladom nie je vždy jednoduché a treba zvážiť niekoľko faktorov. Ak ste na to doteraz nemali náladu ani priestor, súčasná situácia vás k tomu možno prinúti.

My vám s tým pomôžeme a dáme pár dobrých rád, ako vytvoriť v každej miestnosti príjemnú atmosféru.

látkové rolety ružomberok

Prečo je váš byt studený?

Teplotné štandardy v obytných priestoroch predstavujú v zime a na jeseň - 18–24 stupňov a 20–28 stupňov na jar a v lete. 

Napriek tomu sa v mnohých bytoch tieto normy nerešpektujú a optimálne teploty zaisťujú veľmi ťažko. Prečo? Môže existovať niekoľko dôvodov:

  • rámy okien sú nekvalitné alebo zastarané ;
  • máte studený balkón bez zasklenia a izolácie;
  • problémom môže byť rohové umiestnenie bytu;
  • zlá izolácia podlahy;
  • nekvalitné predné dvere;
  • zlý výkon radiátorov v dôsledku nízkeho vykurovacieho výkonu alebo nízkej technickej schopnosti.

Výmenou predných dverí alebo okien, ale aj inštaláciou obyčajnej a krásnej látkovej rolety sa môže všetko vyriešiť. Vyhnúť sa problémom môžete, ak sa rozhodnete pre vysoko kvalitné možnosti. 

Zlá izolácia podlahy

Boli by ste veľmi prekvapení, ako dokáže nová podlaha so správnou podkladovou a izolačnou penou izolovať interiér nielen pred chladom, ale aj hlukom z ulice alebo od susedov. Vyberajte si ju ale podľa dizajnu ostatných doplnkov a priestorových, ako aj finančných možností. V každom prípade je to jedna z najlepších investícií do budúcnosti, preto by ste na tomto nesmierne dôležitom detaily nemali šetriť. 

Nekvalitná izolácia stien

Pokiaľ chcete mať doma príjemné teplo ako na terase pod pevnou pergolou, mali by ste spolu s výmenou podlahy popremýšľať zároveň aj o izolácii stien. Práve tie sú často hlavným zdrojom úniku tepla z interiéru. 

Ale pozor! Minerálna vlna emituje škodlivé látky a prach, polystyrénová pena môže byť so slabým vetraním a pri prudkých zmenách teploty spôsobovať kondenzáciu a vznik plesne. Tekutá izolácia vám zas ušetrí cenné centimetre, no môže byť drahšia. 

Vyberte si správne, utesnite okná a eliminujte vznik akýchkoľvek tepelných mostov. Potom bude atmosféra v interiéri naozaj príjemná a hrejivá. 

Zdroj obrázka: stockcreations/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!