Jarné upratovanie: Veci, ktoré robíme pri čistení zle

dátum: 04.07.22-16:49

Každý chce udržiavať svoj dom dokonale čistý, ale na kvalitné čistenie nie je vždy dostatok času. Mnohí navyše robia hrubé chyby, ktoré nevedú k požadovanému výsledku.

Pozrime sa, aké techniky čistenia sú neúčinné a čo často robíme zle?
Všetko umývate jednou handrou
Nová vinylová podlaha je krásna, ale časom sa zapráši. Izbu ale nemôžete zbaviť prachu rovnakou handričkou, ktorú ste použili na čistenie drezu. Pre každú manipuláciu musí byť k dispozícii vlastné čistiace zariadenie. V opačnom prípade môžu na zrkadle zostať belavé škvrny od čistiacich prostriedkov pre kúpeľne a matné škvrny od handry, ktorá sa používala na čistenie dlaždíc kuchynských obkladov, na lesklých povrchoch mixérov.
Nezabudnite tiež handry po každom čistení dôkladne umyť.
Pred mokrým čistením nevysajete prach
Napriek tomu, že je krásna laminátová podlaha Balterio odolná a znesie toho naozaj veľa, správna údržba a ochrana je dôležitá vždy.
Nezabudnite ale na suché čistenie pred mokrým, inak budete musieť vykonať rovnakú prácu dvakrát. Ak potrebujete nábytok oprášiť, urobte to pomocou suchého mikrovlákna alebo vlnenej handričky.
Po vysávaní musíte počkať, kým sa usadia najmenšie prachové častice, a až potom môžete prejsť na čistenie podláh a povrchov.
Vysávač má zanesený filter
Ak dôjde k upchatiu filtra prachom, vysávač stratí výkon a môže sa dokonca poškodiť. Trpí tým aj kvalita čistenia: preplnený vysávač z jedného konca nasáva prach a z druhého ho rozprašuje do vzduchu. Vďaka tomu sa prach usadzuje späť na povrchoch. Preto sa odporúča vysávač pravidelne čistiť.
Je obzvlášť dôležité dodržiavať toto pravidlo pre majiteľov domácich miláčikov, pretože srsť veľmi rýchlo upcháva filtre.