hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Trávte viac času v prírode a vaše telo aj myseľ budú v pohode

dátum pridania: 25.02.21-21:50

Všimli ste si niekedy, že jednoduchá prechádzka v prírode vám prekvapivo dobre vyčistí hlavu? Ste na čerstvom vzduchu, vystavujete svoju tvár slnečným lúčom, aktívne sa pohybujete a cítite, že ste plní sily.

Váš mozog bude v takomto krásnom a zdravom prostredí pracovať lepšie a riešenie naliehavých problémov bude zrazu oveľa jednoduchšie! Tak si pod mikinu oblečte pohodlné tielko a presvedčte sa o týchto a nasledujúcich výhodách priamo v praxi.
Vaša myseľ bude pokojnejšia
Čím viac času trávite vonku, tým ste láskavejší. Ako je to možné? Psychológovia výskumom preukázali, že pravidelná aktivita v exteriéri robí ľudí šťastnejšími a vnímavejšími a umožňuje im lepšie odolávať stresu.
Jedným z vysvetlení tohto mechanizmu je, že keď opustíte stiesnený priestor, potom začnete vidieť všetko v perspektíve a aj vaše problémy budú zrazu menšie. Rovnako vám s tým ale pomôže aj čerstvý vzduch a vyššia intenzita pozitívne pôsobiacich iónov.
Telo sa stane silnejším
Keď trávite čas v prírode, robíte tým nielen veľkú službu svojim pľúcam unaveným domácim prachom, ale aj svojim svalom. Aj 15 minút chôdze denne posilňuje svalstvo vašich nôh. Ranný beh v trvaní 15 - 30 minút zasa posilňuje nielen svaly nôh, ale trénuje aj ďalšie svaly tela, srdca, cievy a je tak prospešný pre celý organizmus! Raňajky po rannej prechádzke alebo behu sa lepšie vstrebávajú, čo tiež prispieva k zdravému množstvu svalovej hmoty, nie telesného tuku!
Tak sa o tom presvedčte a v novej pánskej prechodnej bunde si tieto a ďalšie výhody naplno v prekrásnom a prirodzenom prostredí užite. Je to jednoduché, bezpečné a dnes asi jediné riešenie, ako sa udržať v dobrej fyzickej aj psychickej kondícii.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!