hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Viete, čo je fulfillment, a ako vám pomôže?

dátum pridania: 24.09.20-17:59

Fullfilment Slovenko je zaujímavý najmä pre e-shopy. Ide v podstate o kompletný outsourcing logistických služieb. Čo to v praxi znamená a aké sú jeho výhody?

Ako funguje fulfillment?

Kompletný fulfillment zahŕňa skladovanie tovaru, picking, packing, doručenie tovaru zákazníkovi, zvoz vráteného alebo reklamovaného tovaru od zákazníka. Dokáže vám teda ušetriť čas, energiu, starosti aj peniaze. Pokiaľ máte e-shop, venujete sa zásielkovému predaju, importu, exportu alebo iným činnostiam, ktoré zahŕňajú manipuláciu s fyzickým tovarom, môže vám táto služba pomôcť. 

kompletný fullfillment ruzomberok

V praxi to znamená, že váš tovar bude doručovaný do skladu poskytovateľa fulfillmentu a keď dostanete objednávku, v sklade vyhľadajú tovar, zabalia ho a odovzdajú prepravcovi vrátane potrebných dokumentov. Tovar bude doručený priamo zákazníkovi a v prípade platby na dobierku prídu peniaze na váš účet. Samozrejme sa váš e-shop prepojí s API systémom poskytovateľa. 

Výhody a nevýhody fulfillment

K výhodám fulfillmentu určite patrí to, že si nemusíte robiť starosti so skladovaním tovaru ani s manipuláciou s ním. Nepotrebujete teda ani skladníkov. Celý proces balenia a odovzdávania tovaru dopravcovi bude v podstate bežať mimo vás. Tovar sa dá samozrejme zasielať v rámci Slovenska, kedy sa dá doručenie zvládnuť na ďalší pracovný deň, ale aj v rámci Európy alebo sveta. Záleží na tom, aký veľký je váš záber a podľa toho si vybrať poskytovateľa. 

Niektoré fulfillment firmy ponúkajú aj nadštandardné služby. Môžete na ne prenechať aj reklamácie či zákaznícky servis.  Aj vďaka tomu nemusíte mať svojich zamestnancov  a zaoberať sa s tým spojenými záležitosťami a komplikáciami. To, že nemusíte riešiť vlastných zamestnancov skladu alebo zákazníckeho servisu oceníte najmä vtedy, keď ak majú vaše predaje určité sezónne špičky alebo útlmy. Samozrejme je potrebné vybrať si spoľahlivú firmu, ktoré nebude poškodzovať dobré meno vašej firmy. 

Zdroj obrázka:Baloncici/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!