hľadať

Zaujalo násviac  
Partneri
logo mesto ruzomberok
  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Vyberáte nový spotrebič na pranie? Ktoré kritérium rozhodne?

dátum pridania: 27.07.20-06:34

Výber práčky pre váš domov je v porovnaní s mnohými inými typmi domácich a počítačových zariadení pomerne jednoduchá úloha, sú tu však niektoré fakty, ktoré by vám to mohli skomplikovať.

Preto by bolo najlepšie si vopred určiť hlavné kritériá, ktoré vám umožnia minimalizovať počet konkrétnych modelov, z ktorých budete musieť urobiť konečnú voľbu. 

packy miele ruzomberok

Typ a veľkosť práčky

Veľkosť práčky vám môže výber poriadne skomplikovať. Záleží od toho, či bude práčka voľne stáť v kúpeľni, alebo bude vstavaná. 

Nezabudnite ani na otváranie práčky, pre ktoré si musíte v priestore nechať dostatok voľného miesta. Sortiment moderných Miele práčok vás v tomto smere obmedzovať určite ale nebude, pričom vás zaujme aj dizajnové prevedenie niektorých modelov tejto kvalitnej značky.

Kvalita prania a odstreďovania

Ďalším bodom, ktorý nás tiež pri kúpe tohto spotrebiča zaujíma, je kvalita prania a odstreďovania bielizne. Prvý parameter určuje čistotu bielizne po praní. Od druhého – ako rýchlo bude suché.

Trieda prania závisí od programu, ktorý si zvolíte a detergentov, ktoré pritom použijete. Aj v tomto smere sú spotrebiče Miele vysoko technologicky vyspelé, takže vám naozaj dobre poslúžia. 

Trieda odstreďovania je charakteristikou, pomocou ktorej môžete pochopiť, ako bude prádlo po vytiahnutí z práčky suché alebo naopak vlhké.

  • Trieda A (vlhkosť menej ako 45 %)
  • B (vlhkosť 45 % - 54 %)
  • C (vlhkosť 54 % až 63 %)
  • D (vlhkosť 63 % - 72 %)
  • E (vlhkosť 72 % - 81 %)
  • F (vlhkosť 81 % až 90 %)
  • G (viac ako 90 %)

Kvalita odstreďovania tiež závisí od otáčok bubna za minútu, čím ich je viac, tým bude prádlo rýchlejšie suché. Tiež to ale závisí od množstva pranej bielizne a programu, ktorý ste si zvolili. 

Veľmi dôležitá je aj úspora vody, šetrné programy prania a to, ako budete môcť svoju práčku udržiavať v čistote. Tak na to pri jej výbere myslite a určite sa do správneho modelu „trafíte“. 

Zdroj obrázka:Iakov Filimonov/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!